Účetnictví

Nezařazené

Zahraniční služební cesty jsou jednou z mnoha povinností, které jsou pro řadu zaměstnanců již zcela běžné. Někteří je mají rádi, jiní ne. Nicméně každý má, pro potřeby účetnictví, stejná práva a povinnosti, stejné podmínky, stejné nároky. Jednou z nich je i nárok na zálohu. Záloha má být vyplacena v měně dané země, existuje však jistá kouzelná formulka, která říká „nedohodli-li se jinak“.

Účetnictví

Formulka „pokud se nedohodnou jinak“ nás provází i další oblastí účetnictví která nám definuje, že zaměstnanec má do deseti dnů cestu vyúčtovat a zaměstnavatel do dalších deseti dnů proplatí případné další cestovní náhrady. Při tuzemské cestě neplatí oněch magických deset dnů, tam je termín do konce kalendářního měsíce.

Nedohodnou-li se jinak

Slova „nedohodnou-li se jinak“ nás provází i do třetice. Jedná se o situaci, kdy zaměstnanec po návratu vrací nevyčerpanou zálohu zaměstnavateli v jakékoli měně. Je-li situace opačná, že zaměstnanec naopak zálohu vyčerpal a náklady hradil i ze svého, zaměstnavatel mu může onu část zaplatit v českých korunách. Pro potřeby účetnictví to bude zcela v pořádku.

Účetnictví
5 (100%)2
Previous
Vaše pleť si zaslouží víc než jen večerní odlíčení
Next
Máme u nás květiny, sladkosti a mnohé další věci